A Palearktikum lomberdő-övezetében, egészen Kelet-Ázsiáig előforduló faj Magyarországon eddig Jósvafő környékéről, a Mátrából és a Zempléni-hegységből ismert. 2 nemzedéke van (V—VI, VII—VIII). Petéje világoszöld, félgömb alakú. Idősebb hernyója hasonlít a ziczac L. hernyójára. Sötétbarna, 5. és 6. szelvényének púpja alacsony, a 11. szelvény is kissé púpos. Nyáron, majd ősszel nyárfajokon, főleg rezgőnyáron (Populus tremula), vagy pedig kecskefűzön (Salix caprea) él. Bábja vörösbarna, kremasterén rövid tövissel. Avar között készített szövedékben bábozódik, az őszi báb áttelel (= tritophus sensu ESPER, 1786).
A Palearktikum lomberdő-övezetében, egészen Kelet-Ázsiáig előforduló faj, hazánkban eddig Jósvafő környékéről, a Mátrából, és a Zemplénből vált ismertté. Két nemzedéke május-júniusban, majd július-augusztusban repül, hernyója főleg nyárfajokat, rezgőnyarat (Populus tremula) és kecskefüzet (Salix caprea) fogyaszt.
Az elülső szárny széles, de nyújtott, csúcsa tompa, belső szegélyén a pikkelyekből álló fog erőteljes. Az elülső szárny elülső szegélye mentén nincs fehér vagy fehéresszürke folt. Az elülső szárny töve az alapszínnel megegyező, sárgásbarna vagy szürkésbarna színű. A harántsávok zegzugosan futnak, sárgásak, sötétbarnán keretezettek. A középfolt hosszúkás, csak kicsivel sötétebb, mint az alapszín és sárga udvara van, a szegélytérben elmosódott ékfoltok sora húzódik. A hátulsó szárny sárgás vagy szürkés, a harántsáv fehéres. A szárnyak rojtja csíkozott (barna-sárga). A fej és a tor sötétbarna, szürke behintéssel és feketésbarna rajzolattal, a potroh világosabb.